Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   AKCEPTUJĘ

Ekologiczna pracowania

W pracy z dziećmi stopniowo wprowadzane są elementy Planu Daltońskiego. Twórczynią idei jest Helen Parkhurst, dla której dziecko, jego potrzeby i możliwości zawsze stanowiły wyjściową działań edukacyjnych. Idea Planu daltońskiego opiera się na czterech filarach: samodzielność, odpowiedzialność, współpraca, refleksja. Organizując przestrzeń edukacyjną i wychowawczą wspomniane filary są priorytetami. Dzięki temu dzieci są współtwórcami procesu zdobywania umiejętności i wiedzy. Podejmują decyzję, planują swoją pracę, realizują założony plan w wybrany przez siebie sposób, radzą sobie w sytuacjach problemowych, wyznaczają sobie cele i konsekwentnie dążą do ich realizacji, świadomie poszukują i udzielają pomocy, współpracując osiągają cel, maja świadomość zdobytej wiedzy i umiejętności, znają swoje mocne strony. Plan daltoński zapewnia dzieciom świadomy i odpowiedzialny udział w edukacji.

Szkoła Kornelówka – Przystań rozpoczęła proces ubiegania się o certyfikat i nadanie nazwy placówki daltońskiej. Proces certyfikacji placówki daltońskiej trwa przez okres 2 lat. W tym czasie rada pedagogiczna szkoły będzie uczestniczyła w cyklu szkoleń prowadzonym przez konsultantów Polskiego Stowarzyszenia Dalton, weźmie udział w konferencjach PS Dalton oraz odwiedzi placówki daltońskie w Austrii. W proces włączeni zostaną również rodzice uczniów szkoły.