PolskiУкраїнська

Międzynarodowe egzaminy z języka angielskiego Cambridge YLE, KET, PET.

W tym roku kontynuujemy współpracę z autoryzowanym centrum egzaminacyjnym British Centre. Uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość zdobycia znanych w wielu krajach certyfikatów Cambridge YLE, KET, PET które potwierdzają znajomość języka angielskiego.


YLE

Testy YLE zostały tak skonstruowane, że dzieci zaczynają od uczenia się prostych słów i zwrotów na poziomie Starters, a na następnych poziomach Movers i Flyers, poznają coraz bardziej rozbudowany, trudniejszy język:

Starters – na poziomie początkującym

Movers – na poziomie A1

Flyers – na poziomie A2

Testy YLE są przeznaczone dla dzieci w wieku 7 – 12 lat. Test YLE składa się z trzech części

Czytanie i pisanie (Reading and Writing):

– Starters – około 20 minut

– Movers – około 25 minut

– Flyers – około 25 minut

Rozumienie ze słuchu (Listening):

– Starters – 20 minut

– Movers – 30 minut

– Flyers – 40 minut

Mówienie (Speaking):

– Starters – około 5 minut

– Movers – około 7 minut

– Flyers – około 9 minut


KET for schools

Test KET for schools jest jednym z Cambridge English Qualifications na poziomie A2 dla uczniów klas starszych szkół podstawowych, który doskonale motywuje do nauki języka angielskiego.

Egzamin składa się z trzech części:

  • Reading and Writing (60 minut)
  • Listening (30 minut)
  • Speaking (8 – 10 minut).
  • Do części ustnej uczeń przystępuje w parze z innym kandydatem w obecności dwóch egzaminatorów.

PET

Test PET (egzamin B1 Preliminary) pokazuje, że uczeń potrafi posługiwać się językiem angielskim w codziennych sytuacjach. Daje podstawy pod zdobywanie kolejnych kwalifikacji językowych, zdawanych z myślą o studiach lub pracy.

B1 Preliminary for Schools to egzamin na takim samym poziomie, co B1 Preliminary, na podstawie którego uczeń otrzyma taki sam certyfikat honorowany na całym świecie. Jedyną różnicą pomiędzy tymi dwiema wersjami egzaminu jest to, że zagadnienia i ujęcie tematów w B1 Preliminary for Schools są dopasowane do zainteresowań i doświadczeń młodzieży w wieku szkolnym.

Egzamin składa się z czterech części:

  • Reading (45 minut)
  • Writing (45 minut)
  • Listening (30 minut)
  • Speaking (12 – 17 minut).
  • Do części ustnej uczeń przystępuje w parze z innym kandydatem w obecności dwóch egzaminatorów.

CAMBRIDGE YOUNG LEARNERS ENGLISH TEST

Cambridge Young Learners English Tests wyznaczają międzynarodowe standardy w nauczaniu języka angielskiego w szkołach podstawowych zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów. Wszyscy zdający na całym świecie są egzaminowani według tychsamych zasad i dostają takie same certyfikaty Cambridge English Language Assessment.

Planowany termin egzaminu na terenie szkoły: 15 czerwca 2023r. godziny popołudniowe.

Egzamin jest egzaminem płatnym:

Starters – 285pln

Movers – 295pln Flyers – 305pln

KET for schools – 370pln

PET for schools – 390pln

Rejestracja uczestników musimy dokonać minimum 7 tygodni przed egzaminem, dlatego zapisy trwają do 20 kwietnia 2023r. (złożenie dokumentów + wpłata).

  • Aby egzamin mógł odbyć się na terenie szkoły, do egzaminy powinno przystąpić minimum 10 osób (YLE), 4 osoby (KET), 4 osoby (PET). W przypadku braku zainteresowania większej ilości uczniów, istnieje możliwość zdawania egzaminu w centrum egzaminacyjnym British Centre.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z nauczycielem języka angielskiego lub szkolnym koordynatorem egzaminów – Aleksandrą Słabiak.

Poniżej znajdziecie Państwo przydatne linki:

YLE https://www.britishcouncil.pl/egzaminy/cambridge/poziom/young-learners https://www.cambridgeenglish.org/pl/exams-and-tests/young-learners/ https://www.lang.com.pl/egzaminy-cambridge/young-learners-english-yle-tests.html

https://www.youtube.com/watch?v=1EJ0047E3vk https://www.youtube.com/watch?v=PHCBOOqu11M https://www.youtube.com/watch?v=ARZReSPVnlU

KET https://www.cambridgeenglish.org/pl/exams-and-tests/key-for-schools/ https://www.lang.com.pl/egzaminy-cambridge/ket.html https://www.britishcouncil.pl/egzaminy/cambridge/poziom/key

PET https://www.britishcouncil.pl/egzaminy/cambridge/poziom/preliminary https://www.cambridgeenglish.org/pl/exams-and-tests/preliminary-for-schools/ https://www.lang.com.pl/egzaminy-cambridge/pet.html https://www.youtube.com/watch?v=xF_Q2anYOfc

PolskiУкраїнська